چرا نباید باتری گوشی های هوشمند را از شب تا صبح شارژ کرد؟

اندازه فونت :
2020/02/27

اگر باتری گوشی های هوشمند را همانند بدن انسان درنظر بگیرید، زمانی که شب می شود انسان با خوابیدن بعد از یک روز سخت و طاقت فرسا مجددا تجدید قوا می نماید تا برای روز بعد انرژی داشته باشد؛ بنابراین چرا باتری گوشی های هوشمند ما تجدید قوا نکنند؟! زمانی که شما گوشی خود را به شارژ میزنید و می خوابید باتری گوشی پس از گذشت دو الی سه ساعت شارژ می شود و به نوعی تجدید قوا می کند و سیستم نرم افزاری گوشی هوشمند پس از کامل شدن شارژ این پروسه را متوقف می نماید.

اما جالب اینجاست، ممکن است که شارژ بیش از حد سبب آسیب رسیدن به باتری گوشی شما نشود ولی نرم افزار گوشی شما نمی تواند مانع از داغ کردن باتری دستگاهتان شود، به خصوص اگر در داخل یک قاب محافظ و یا در زیر بالش قرار داده شود، ممکن است پس از مدتی دیگر باتری شما به طور کامل شارژ نشود. برای مثال اگر دمای باتری گوشی هوشمند شما در طول سه ماه هر بار به ۴۰ درجه ی سانتی گراد برسد پس از این مدت تنها باتری دستگاه شما ۶۵ درصد ظرفیت خواهد داشت و شما ۴۰ درصد از ظرفیت باتری دستگاهتان را از دست داده اید.

بر اساس اطلاعات مندرج شده اگر باتری گوشی هوشمند شما هر بار بین ۴۰ الی ۸۰ درصد شارژ شود، بیشترین عمر ممکن را خواهد داشت و به همین دلیل بهترین زمان شارژ کردن باتری گوشی های هوشمند میانه ی ظهر و یا در ساعت های پیش از خواب می باشد و شارژ دستگاه در طول شب پایش میزان شارژ باتری را از بین می برد ولی اگر شما راهی جز شارژ دستگاهتان در این بازه ی زمانی ندارید باید بدانید که هیچ عاملی سبب بالا رفتن حرارت آن نمی شود.

منبع : مجله تکنولوژی زوم تک

سوال خود را مطرح کنید :


۲ دیدگاه برای “چرا نباید باتری گوشی های هوشمند را از شب تا صبح شارژ کرد؟”

  1. Briangah گفت:

    Your info is very intriguing.